Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać dobry wideodomofon

Obecnie właściciele domów i mieszkań coraz częściej w miejsce klasycznych domofonów wybierają wideodomofony. Takie rozwiązanie ma kilka istotnych zalet, dzięki czemu cieszy się coraz większą popularnością. Oczywiście pełnią one wszystkie funkcje zwykłego domofonu, ale poza tym mają jedną niezaprzeczalną zaletę, a mianowicie umożliwiają podgląd tego, co dzieje się przed wejściem. Znacznie zwiększa to poziom bezpieczeństwa, bowiem świadomość tego, że ktoś obserwuje otoczenie ogranicza zapędy nieproszonych gości. Jednak jak się okazuje wybór takiego urządzenia wcale nie jest łatwy. Na rynku jest wiele różnych modeli, różniących się parametrami i funkcjami, dlatego warto się wcześniej dobrze zastanowić, niż kupić coś, co będzie kiepsko działać.

Typowy zestaw wideodomofonowy Ceres Orno składa się z dwóch podstawowych części. Jedna z nich jest montowana przed wejściem, i to właśnie ona zawiera kamerę do podglądu. Wybierając taki sprzęt warto zwrócić uwagę na parametry pracy tej kamery, przede wszystkim rozdzielność, bo od tego będzie zależała jakość podglądu. W tej części znajduje się również przycisk do dzwonienia, a czasami też i klawiatura. Drugi element zestawu jest montowany w domu, i posiada on przede wszystkim wyświetlacz służący do podglądu tego, co się dzieje na zewnątrz. Tu także warto postawić na funkcjonalność i wybrać wyświetlacz większy, bo po prostu będzie wszystko na nim lepiej widać. Oba moduły muszą być ze sobą w jakiś sposób połączone, można to tego wykorzystać kable lub sieć wifi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY