Masz dość rodzinnego konfliktu związanego z Waszą nieruchomością? Myślisz sobie, że nigdy się nie dogadacie w kwestii sprzedaży lub wynajmu. Może to jest ten czas, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i pozbyć się swoich udziałów? Jeśli kompletnie nie wiesz, z czym to się je, znajdź profesjonalny skup udziałów w nieruchomości. Ludzie, którzy się na tym znają posiadają niezbędną wiedzę oraz wsparcie prawnika i notariusza. Czy wiesz, kiedy możesz bez problemu sprzedać swoje udziały?
Gotowy na skup udziałów w nieruchomości?
Skup udziału w nieruchomości może nastąpić wtedy, gdy posiadasz procentowy udział. Z kolei, gdy mamy do czynienia ze współwłasnością łączną, wówczas nie masz prawa do sprzedaży bez zgody reszty właścicieli. W przypadku działek rolnych i mieszkań spółdzielczych może jeszcze dojść do tego tzw.prawo pierwokupu. Nie zawsze może ono przysługiwać Tobie.
Gdzie znaleźć skup udziałów w nieruchomości?
Firm zajmujących się tematem sprzedaży nieruchomości obecnie nie brakuje na rynku. Być może Twój osiedlowy agent nieruchomości będzie w stanie Ci pomóc w sprzedaniu domu czy gruntu, ale lepiej jest postawić na firmy, które specjalizują się w tej sprawie. Jak wspomniano skup udziałów w nieruchomości nie należy do standardowych transakcji, dlatego nie tak łatwo znaleźć w tym wypadku klienta. Profesjonaliści dostępni są w każdym dużym mieście, a ich ofertę bez problemu znajdziesz w sieci. Najlepiej szukać firm działających w Twoim regionie. Masz udziały w kamienicy lub lokalu użytkowym? Jeśli chcesz się ich pozbyć i dobrze na nich zarobić, sprawdź najbliższy skup udziałów w nieruchomości. Dzięki specjalistom od nieruchomości dowiesz się także, czy to dobry czas na sprzedaż i jak negocjować z potencjalnym kupcem. Wszelkie formalności związane ze sprzedażą również są po stronie biura nieruchomości. Jeśli więc nie czujesz się dobry w negocjacjach, a kwestia polskiej biurokracji wywołuje u Ciebie wysypkę, warto skorzystać z pomocy innych.
Skup udziałów w nieruchomości – czy zawsze jest możliwy?
Myślisz sobie: mnie problem nie dotyczy. Lecz częściowe prawo do lokalu to nie Twoja sprawa akurat dziś. Jednak może się zdarzyć tak, że otrzymasz spadek lub darowiznę wraz ze swoim rodzeństwem lub małżonkiem i staniesz się współwłaścicielem nieruchomości. Wówczas pojawią się różne pomysły, co z nią zrobić. Zazwyczaj, każdy z właścicieli ma inne zdanie. Gdy masz do czynienia ze współwłasnością łączną, nie możesz podjąć decyzji samodzielnie. Czasem dobrym pomysłem będzie wynajem odziedziczonej nieruchomości, bo akurat panuje recesja na rynku i sprzedaż nie będzie opłacalna. Nawet jeśli masz wiedzę o rynku nieruchomości i jak najlepsze chęci, czasem trudno dojść z rodziną do porozumienia. W tym temacie może pomóc Ci skup udziałów w nieruchomości, gdzie specjaliści w dobrym tonie próbują namówić pozostałych właścicieli do wynajmu.
Dodaj komentarz